Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NA ZAMYSLENIE
Úžasný počin na zvládanie stresu detí (22.12.2020)

Hyundai nevyrába len pohodlné SUV, rýchle N-ká, moderné elektromobily či obľúbené sedany, hatchbacky a kombíky. Dokazuje to aj najnovší počin: mini elektrický automobil, inšpirovaný konceptom 45, ktorý pomáha v barcelonskej nemocnici chorým deťom lepšie zvládať stres z náročnej liečby. Autíčko je vybavené technológiou, ktorá monitoruje emočný stav malého pacienta a tomu prispôsobuje jazdu, svetelné efekty a dokonca aj vôňu.
Spoločnosť Hyundai Motor Company v krátkom filme na YouTube predstavila podrobnosti svojho jedinečného mini elektrického vozidla (EV) založeného na koncepčnom automobile „45“. Šesťminútové video ukazuje, ako miniautomobil využíva technológiu Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC) na podporu mladých pacientov v detskej nemocnici SJD v Barcelone v Španielsku v rámci projektu „Little Big e-Motion“.
Technológia EAVC, založená na umelej inteligencii, optimalizuje prostredie vo vozidle na základe informácií z vozidla, aj z vonkajšieho prostredia. Spoločnosť Hyundai Motor Group vyvíja túto technológiu novej generácie v rámci akademického výskumu spolu s Massachusetts Institute of Technology (MIT).
Technológia EAVC monitoruje výraz tváre, srdcovú a dychovú frekvenciu vodiča a kombinuje tieto údaje s údajmi z vozidla vrátane rýchlosti, zrýchlenia, hluku a vibrácií. Táto technológia potom spracuje údaje využívajúce strojové učenie na optimalizáciu prostredia vozidla a aktívne riadi systémy vozidla, ako sú osvetlenie, klíma, hudba a automat na vonné látky.
EAVC je jadrom projektu Hyundai „Little Big e-Motion“. Vďaka tejto technológii sa mini EV - navrhnutý rovnakým tímom, ktorý dohliadal na koncept „45“ - použije na podporu liečby mladých pacientov v nemocniciach. Spoločnosť Hyundai darovala tento jedinečný elektromobil nemocnici SJD v Barcelone, kde bude slúžiť na podporu mobility mladých pacientov z nemocničného lôžka do ošetrovne, ktorá je pre mnohé deti značne stresujúca.
„Chceme, aby naša technológia pomohla zlepšiť životy našich zákazníkov v rôznych priestoroch aj mimo ciest,“ uviedol Jinmo Lee, hlavný výskumný pracovník spoločnosti Hyundai Motor, ktorý projekt viedol. „Dúfame, že technológia EAVC na miniautomobile poskytne mladým pacientom zábavné a bezpečné skúsenosti s mobilitou a pomôže zlepšiť ich zdravotné výsledky.“
Systém rozpoznávania emócií tváre využíva kameru pred sedadlom na identifikáciu emócií dieťaťa v reálnom čase. Dýchací pás obopína telo a jeho vzduchové vrecká vyvíjajú jemný tlak, ktorý pomáha zmierňovať úzkosť a umožňujú stabilnejšie dýchanie, zatiaľ čo akcelerometer, snímač sledovania srdcového rytmu, meria srdcový rytmus a dychovú frekvenciu dieťaťa.
Adaptívne osvetlenie Emotion zobrazuje zelenú, žltú alebo červenú farbu, aby bolo možné farebne zobraziť emocionálny stav dieťaťa. Prístroj Emotion Adaptive Scent Dispenser rozprašuje vôňu na základe dýchania, aby pomohol vyčariť úsmev na tvári malých pacientov. Vozidlo tiež vytvára bubliny, aby oslávilo pokrok dieťaťa v liečbe.
Okrem poskytovania emočnej podpory mladým pacientom pomáha EAVC aj práci zdravotníckeho personálu v nemocnici tým, že ich informuje o emočnom stave mladých pacientov bez potreby fyzického kontaktu, čo je obzvlášť užitočné v ére COVID-19.
„Nemocnica je nadšená, že má takúto technológiu pre deti k dispozícii,“ povedala Joan Sanchez de Toledo, vedúca oddelenia detskej kardiológie v nemocnici SJD. "Dramaticky to zmení spôsob, akým budú pacienti čeliť liečbe."
Spoločnosť Hyundai Motor plánuje pokračovať v podpore liečby mladých pacientov v nemocnici SJD prostredníctvom projektu „Little Big e-Motion“, pričom prostredníctvom tejto aplikácie doladí aj svoju technológiu EAVC. Spoločnosť dúfa, že v budúcnosti rozšíri využitie tejto technológie novej generácie v dopravných prostriedkoch, s cieľom zvýšiť bezpečnosť a pohodu vodiča.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.