ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Návrat zo Silverstone so zmiešanými pocitmi (04.10.2011)

Slovenský pretekársky tím sa vrátil z britského okruhu Silverstone, kde počas víkendu štartoval na 24-hodinovke Britcar 2011. Po sľubných tréningoch a úspešnej kvalifikácii, keď slovenské Porsche 997 GT3 Cup vyhralo svoju triedu, prišli nešťastné preteky a napokon zlyhanie spojky po 13 hodinách jazdy.
Posádku bratislavského Porsche tvorili Miro Konôpka, Sean Edwards (GB), Scott O Donnell (NZL), Teo Myszkowski a Andrzej Lewandowski (obaja PL). Do kvalifikácie na trati v Silverstone išli s odhodlaním dosiahnuť v najväčších vytrvalostných pretekoch na britských ostrovoch slušný výsledok. Tréningové časy a najmä špičkový kvalifikačný výkon Seana Edwardsa, ktorý v tejto sezóne bojuje o titul v seriáli Porsche Supercup, dodávali tímu ARC Bratislava optimizmus. Po štarte sa Edwardsovi podarilo prebojovať na 3. miesto v celkovom poradí. Avšak po jeho vystriedaní Mirom Konôpkom zastavili slovenského pilota už po dvoch kolách maršali v boxoch na technickú kontrolu.
V tom momente sa začali neuveriteľné a nevysvetliteľné problémy, ktoré si ani Miro Konôpka – zo skúsenosťami z vytrvalostných pretekov na všetkých kontinentoch – do dnešných dní nedokáže vysvetliť:
„Tomu maršalovi prekážala hlučnosť nášho Porsche. Pri technickom preberaní, v tréningoch i v kvalifikácii bolo všetko v poriadku, a tak nerozumiem, prečo mu to začalo prekážať práve v pretekoch. Dosť arogantným spôsobom nám oznamoval, že sme skončili a na naše otázky odmietal odpovedať. Napokon sa to celé skončilo u riaditeľa pretekov, ktorý nám povolil pokračovať. V tej chvíli však už ambície na dobrý výsledok boli pochované, na prvé priečky sme stratili 25 kôl. Som znechutený, že aj takéto veci sa stávajú v krajine, ktorá si hovorí Kolíska  motoristického športu a povestný britský zmysel pre fair play dnes vidím trošku inak. Nabudúce budem veľmi uvažovať, či sa oplatí štartovať na týchto pretekoch.“
Napriek znechuteniu pokračovala posádka aj po tomto extempore v stíhacej jazde. Postupne sa z 50. miesta prepracovala až na 13. v celkovom poradí a 2.miesto v triede. Lenže po 13 hodinách zradila Porsche tímu ARC Bratislava spojka, a tak sa márny boj definitívne skončil. Verme, že tím Mira Konôpku ani takýto podraz neznechutí a opäť majstra Slovenska uvidíme na štarte niektorého významného podujatia.