Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPeugeotPontiac
PorscheQorosRace of Champ
RenaultRolls RoyceSAAB
SEATShellSkoda
SlovakiaRingsmartSpyker
Ssang YongSubaruSuzuki
TataTatraTesla
ThinkToyotaTrabant
VolkswagenVolvoWiesman
NOVINKY
Aj Civic už má ocenenie za bezpečnostné inovácie (24.02.2012)

V nezávislých nárazových testoch podľa novej metodiky Euro NCAP bola Honda vyhodnotená ako jeden z najbezpečnejších európskych automobilov. Nečudo preto, že na autosalóne v Ženeve sa Honda pochváli aj skutočnosťou, že v testoch Euro NCAP získala nová Honda Civic päť hviezdičiek za celkovú úroveň bezpečnosti a ocenenie Advanced NCAP Award za bezpečnostné inovácie.
Ocenenie Advanced NCAP, ktoré už skôr získala značka Honda za svoj systém pre zmierňovanie následkov kolízie, teraz organizácia Euro NCAP rozširuje i na nový Civic.
Systém hodnotenia v testoch Euro NCAP sa zameriava na celkové bezpečnostné parametre vozidla a zákazníkom je predkladaný ľahko zrozumiteľný a jednoduchý výsledok. Tento systém berie do úvahy ochranu cestujúcich, detí, chodcov a dostupnosť podporných systémov vodiča. Od zavedenia nového systému hodnotenia Euro NCAP získali všetky testované modely značky Honda päť hviezdičiek.
Michiel van Ratingen, generálny tajomník organizácie Euro NCAP, k tomu uviedol: „Deviata generácia modelu Civic urobila veľký dojem a dosiahla výborné výsledky vo všetkých oblastiach hodnotenia, čím sa vyrovnala svojim rivalom v tomto konkurenčnom trhovom segmente. Automobil dosiahol dobré hodnotenia vďaka dostupnosti bezpečnostných asistenčných systémov a môže byť navyše voliteľne vybavený systémom pre zmierňovanie následkov kolízie.“
Organizácia Euro NCAP teda oznámila, že ocenenie Advanced NCAP, ktoré už značka Honda získala za svoj systém pre zmierňovanie následkov kolízie, rozširuje i na nový Civic. Euro NCAP Advanced je iniciatíva, reagujúca na rýchly rozvoj nových bezpečnostných technológií, ktoré nepodliehajú žiadnemu nezávislému hodnoteniu. Ocenenie hodnotí technológiu CMBS značky Honda ako jednu z najlepších dostupných bezpečnostných inovácií, ktoré ponúka výskumom potvrdené výhody.
Systém pre zmierňovanie následkov kolízie CMBS (Collision Mitigation Brake System) je autonómny radarový systém, umožňujúci núdzové brzdenie. Účelom CMBS je predchádzať kolíziám so stojacími vozidlami a s vozidlami pohybujúcimi sa rovnakým smerom. Cieľom systému je upozorniť vodiča na hroziacu zrážku, a to pri nízkych rýchlostiach typických pre jazdu v mestách, ale aj pri vyšších rýchlostiach na bežných cestách a diaľniciach. Na základe štúdie štatistík nehôd v Nemecku a po prepočte získaných údajov na celú Európsku úniu Honda odhaduje, že pokiaľ by systémom CMBS boli vybavené všetky automobily, bolo by možné každý rok úplne predísť 200 000 až 250 000 nehodám alebo aspoň zmierniť ich následky.
Vynikajúce hodnotenie bezpečnosti novej Hondy Civic a ocenenia Advanced NCAP sú dôkazom pozornosti, ktorú značka Honda venuje problematike bezpečnosti vozidiel. Skúšobné nárazové stredisko značky Honda vo výskumnom a vývojovom centre v meste Tochigi umožňuje analýzu nárazov medzi rôznymi modelmi vozidiel rôznych veľkostí a hmotností. Na základe výsledkov týchto testov konštruktéri spoločnosti Honda vyvíjajú riešenia, ktoré pomáhajú zmierňovať následky nehôd pre posádky vozidiel i pre chodcov. Toto univerzálne stredisko pre nárazové skúšky bolo uvedené do prevádzky v roku 2001 a je prvým uzavretým zariadením svojho druhu na svete.späť

Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.