Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Nevšedné progresívne osvetlenie interiéru v Lexuse LS (09.01.2013)

Rad pokrokových palubných technológií, ktoré všetkým pasažierom zaručujú vysokú úroveň pohodlia, prináša nový Lexus LS. Jednou z nich je celosvetovo prvý systém progresívneho osvetlenia interiéru (AIS) pomocou diód LED, ktorý vytvára atmosféru prináležiacu tejto vlajkovej lodi značky Lexus. Súčasťou systému AIS je nové osvetlenie interiéru v bielom farebnom tóne, ako aj dynamické osvetlenie prístrojového panela z diód LED.
Súčasťou osvetlenia LED je uvítacia sekvencia pre pasažierov, keď sa blížia k vozidlu, dokonca ešte pred jeho odomknutím. Víta ich postupná aktivácia a stmievanie zdrojov svetla, v presnej postupnosti počas spúšťania motora.
Rad interiérových svetelných zdrojov systému AIS sa delí do troch skupín podľa teploty farby: teplá biela je určená pre mäkké osvetlenie tváre zo stropných svetiel a zdrojov pri kozmetických zrkadlách; šampanská biela vnáša do celého osvetlenia interiéru eleganciu a vyrovnanosť na posilnenie atmosféry pokrokového luxusu, ktorý je pre dizajn interiéru Lexusu LS charakteristický; a tzv. biela žiara slúži na čo najjasnejšie podsvietenie textu na ukazovateľoch, prístrojovom paneli a hodinách.
Regulácia časovania, jasu a rozdelenia zdrojov svetla systému AIS po celom interiéri je plne koordinovaná, čo umožňuje meniť atmosféru osvetlenia v interiéri vozidla v závislosti od aktuálnej prevádzky a spôsobu jazdy.
„Uvítacia“ postupnosť osvetlenia vedie vodiča k vozidlu a víta ho na palube. Po odomknutí dverí sa aktivujú svetlá pre denné svietenie a zdroje pre osvetlenie nástupného priestoru, zabudované do vonkajších spätných zrkadiel. Keď je vodič v bezprostrednej blízkosti vozidla, priestor okolo nôh sa zaplaví mäkkým svetlom a zároveň sa jemne rozsvietia stropné svetlá, hodiny a nový svetelný pás, vedúci po celej šírke prístrojového panela.
Počas štartovania vozidla sa plnou intenzitou rozsvietia ukazovatele, spínače a hodiny, spustí sa sekvencia otvárania obrazovky navigácie a svetelný pás v prístrojovej doske začne zvyšovať intenzitu svietenia smerom od stredu k obom stranám interiéru LS. Osvetlené sú aj vnútorné kľučky vo dverách a priestor pre nohy.
Po rozjazde sa stlmí intenzita pásu na prístrojovom paneli smerom zo strán k stredu, súčasne sa stlmí osvetlenie vnútorných kľučiek dverí a priestoru pre nohy.  Tiež sa zníži podsvietenie ukazovateľov, spínačov a hodín na úroveň prednastavenú vodičom.
Po vypnutí motora prejde LS do režimu „vozidlo zaparkované“, v rámci ktorého zabliká a potom začne zhasínať svetelný pás na prístrojovom paneli – postupne z oboch strán smerom k stredu. Následne sa svetlo koncentruje do jediného bodu a nakoniec úplne zhasne. Po zhasnutí prístrojového panela sa rozsvieti celý interiér vrátane vnútorných kľučiek dverí a priestoru pre nohy.späť
Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.