Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPeugeotPontiac
PorscheQorosRace of Champ
RenaultRolls RoyceSAAB
SEATShellSkoda
SlovakiaRingsmartSpyker
Ssang YongSubaruSuzuki
TataTatraTesla
ThinkToyotaTrabant
VolkswagenVolvoWiesman
NOVINKY
Plyšové hliadky vás oslovia na čerpacích staniciach Shell (05.06.2013)

V najbližších dňoch, od 11. do 14. júna, budú vodiči na 20 čerpacích staniciach Shell po celom Slovensku stretávať takzvané Plyšové hliadky, ktoré otestujú ich vedomosti, súvisiace s prepravou detí vo vozidlách. Po úspešnom absolvovaní testu dostanú šoféri od vyškolených tímov plyšovú hračku a informačné letáky s radami, ako znížiť riziko zranenia dieťaťa v aute.
Kampaň už po druhý raz pripravilo občianske združenie Chráňme naše deti. Motivuje ich k tomu skutočnosť, že ročne sa na európskych cestách zraní vyše 100  000 detí. Ich počet by sa mohol výrazne znížiť, ak by vodiči dodržiavali povinnosť pripútavať deti bezpečnostnými pásmi alebo ak by využívali detskú autosedačku v súlade s predpismi. Občianske združenie Chráňme naše deti chce osvetovou kampaňou upriamiť pozornosť na opodstatnenosť dodržiavania bezpečnostných pravidiel pri preprave detí a neplnoletých.
Za úspešné absolvovanie testu získajú vodiči odmenu, plyšovú hračku. Úplný zoznam miest, kde a kedy sa bude hliadka pohybovať, sa nachádza na portáli www.chranmenasedeti.sk.
Kampaň vznikla aj vďaka pomoci spoločnosti Shell Slovakia a hliadky sa budú prepravovať na aute značky Volvo, ktoré poskytla spoločnosť TOP AUTO Slovakia.
Predsedníčka OZ Chráňme naše deti Martina Valachová vysvetľuje  dôvod, prečo sa do kampane pustili aj tento rok: „Rodičovskú lásku k svojmu dieťaťu v aute nepreukážete tým, že ho držíte v náručí namiesto toho, aby ste ho posadili do autosedačky alebo použili pásy. Znie to drsne, ale odporúčam pozrieť si, ako vyzerajú fatálne následky, keď dieťa nebolo pripútané. Minulý rok sme zaznamenali veľký záujem verejnosti o túto problematiku, preto chceme o nej hovoriť opäť.“
Novinkou tohto ročníka je, že Plyšové hliadky sa budú pohybovať až po 20 čerpacích staniciach Shell, vďaka čomu bude oveľa vyšší počet oslovených vodičov, ako aj ich šanca  získať pre svoje dieťa plyšovú odmenu.
Kampaň upozorní najmä na zákaz prepravy detí na mieste predného spolujazdca bez autosedačky alebo na povinnosť použiť autosedačku či podsedák pre deti do výšky 150 cm, respektíve do hmotnosti 36 kg. Vysvetľuje tiež povinné používanie bezpečnostných pásov deťmi na zadných sedadlách.
V súčasnosti je na cestách čoraz viac áut a nezriedka sa stretávame s aroganciu rýchlych, nebezpečných šoférov. V súvislosti s tým Martina Valachová pripomína: „Môžete prejsť s nepripútaným dieťaťom státisíce kilometrov bez nehody, stačí však jedna jediná jazda, kedy už bude neskoro vyčítať si, že dieťa nebolo pripútané.“ A dodáva, že pripútať nielen seba, ale aj svojho potomka je nevyhnutné počas každej jazdy, aj keby to malo byť len cez dve ulice.
Najmä s príchodom dovolenkovej sezóny býva výrazne zvýšená hustota premávky a hrozí väčšie riziko nehody.  Preto sa odporúča venovať pozornosť aj predmetom, ktoré sú v blízkosti dieťaťa počas jazdy. Pri náraze totiž môžu spôsobiť zranenie i neupevnené predmety, ako napríklad fľaša s nápojom alebo elektronické hry, ktoré sa v prípade havárie menia na smrtiacu zbraň.
Občianske združenie Chráňme naše deti  vzniklo v roku 2011, aby upozorňovalo na všetko, čo ohrozuje maloletých v aute. Aby sa deti vrátili zdravé a živé z lyžiarskych zájazdov, či z cesty do školy, aby ich nezneužívali reklamné praktiky a aby z nich vyrástli zodpovední, ale hlavne dobrí ľudia.
Do akcie sa zapojila aj skupina AXA, o ktorej aktivitách sa dozviete viac na webe: http://www.axa.sk/axa-v-slovenskej-republike/spolocenska-zodpovednost/.

späť

Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.