Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Následníkom Viana bude v roku 2014 Mercedes V (31.10.2013)

S novou triedou V sa Mercedes zaradí na budúci rok medzi veľkopriestorové limuzíny. Následník Viana nastúpi v roku 2014 ako nový a najväčší člen rodiny osobných automobilov z dielne Mercedes-Benz. Aj preto bude mať jednoznačnú ambíciu nanovo nastaviť latky vo svojom segmente.
Nová trieda V spája výnimočne veľkú ponuku miesta v kabíne s komfortom a bezpečnosťou, akými sa vyznačujú automobily s trojcípou hviezdou. Toto všetko robí z triedy V ideálne vozidlo pre veľké rodiny, ľudí aktívne tráviacich voľný čas a prevádzkovateľov kyvadlovej dopravy, ktorí chcú ponúkať to najlepšie.
Interiér novej triedy V je vybavený vysokokvalitnými materiálmi a navrhnutý v štýle modelov osobných áut Mercedes-Benz. Modernú atmosféru v interiéri završuje decentné náladové osvetlenie v troch farebných odtieňoch. Prenesením dizajnu osobných áut pozdvihol Mercedes-Benz kvalitu a estetiku triedy V na novú, v tomto segmente výnimočnú úroveň.
„Interiér našej novej triedy V kombinuje veľký priestor a maximálnu variabilitu s eleganciou a sprostredkovaním vysokej hodnoty na úrovni najlepších osobných áut. Pre mňa je nová trieda V skutočný multitalent, aký v tomto segmente nemá páru,“ hovorí Volker Mornhinweg, vedúci divízie Mercedes-Benz.
Pohľad priťahuje najmä prístrojová doska. Dynamicky tvarovaná a na šírku orientovaná prístrojová doska je rozdelená na dve časti. Vrchná a spodná časť sú rozdelené veľkým trojdimenzionálnym ozdobným prvkom, ktorý vytvára dojem optickej šírky a sprostredkúva vysokú hodnotu. Spodná časť je vyhotovená plasticky. To zvyšuje veľkolepý pocit v interiéri a umožňuje zažiť ľahkosť.
Na želanie bude prvý raz v tejto triede k dispozícii aj vrchná časť prístrojovej dosky vo vzhľade kože s náročne vypracovanými ozdobnými stehmi. Ozdobné stehy s charakterom ručnej práce sa nájdu aj na kožených sedadlách, lakťových opierkach a v stredových poliach bočných obkladov, čím sa vyžarovanie vysokej hodnoty z celého interiéri ešte viac zvýši.
Vysokohodnotný a moderný dojem zosilňujú ovládacie a zobrazovacie prvky typické pre osobné autá Mercedes-Benz: samostatne stojaci centrálny displej, okrúhle vetracie dýzy, multifunkčný volant s 12 tlačidlami a voliaca páka s radiacimi ovládačmi automatickej prevodovky. Ďalej centrálna obslužná jednotka s ovládačom (otočný ovládač funguje aj ako tlačidlo) a inovatívnym dotykovým panelom, ktorým možno ovládať všetky telematické funkcie pohybom prstov alebo zadávať písmená a znaky ako na smartfóne.
Jedinečný a individuálny komfort zabezpečuje vylepšená a teraz aj výkonnejšia automatická klimatizácia. Vytvára nový štandard v schopnosti prispôsobiť automatickú prevádzku individuálnym požiadavkám posádky. Trieda V tak ako jediné vozidlo v segmente ponúka okrem iných tri rôzne módy vetrania podľa osobného nastavenia, funkciu automatického prepnutia na vnútorný obeh pri jazde v tuneli a rozdelenie chladiaceho vzduchu na stranu vodiča i spolujazdca, ktorého intenzita sa automaticky upravuje podľa polohy slnka.
Na pohodlné nakladanie a vykladanie predmetov poslúži v triede V ďalšia novinka v segmente – samostatne otvárateľné zadné okno, ktoré je zavesené na hornej časti rámu zadných dverí. Možno ho otvoriť a zatvoriť nezávisle od zadných dverí. Načim poznamenať, že s týmto riešením prišla už skôr značka Škoda. To uľahčuje nakladanie a vykladanie hneď v dvoch ohľadoch: po prvé, vzniká druhá ložná úroveň. A po druhé, tam, kde nie je okolo auta dostatok miesta, už netreba otvárať veľké zadné dvere.
Pre novú triedu V sú k dispozícii tri informačno-zábavné systémy, ktoré ponúkajú špičkové riešenie na mieru: Audio 20 USB (sériovo), Audio 20 CD a ako najvyššiu výbavu COMAND Online, čiže plne integrovaný multimediálny systém s navigáciou s pevným diskom s kapacitou 80 GB, mechanikou DVD, prístupom na internet a množstvom doplnkových funkcií. Najnovšia generácia systému COMAND Online sa vyznačuje fotorealistickým zobrazením mapy, užitočnými aplikáciami, prídavným profilom Bluetooth – aby sa napríklad cez iPhone® dalo pristupovať na internet – ako aj prenosom dopravných údajov v reálnom čase.
Ďalším prvkom, pre ktorý je trieda V vo svojom segmente výnimočná, je rozsiahla bezpečnostná výbava. Súčasťou sú početné inovatívne asistenčné systémy vodiča na báze najmodernejších radarových, kamerových a ultrazvukových snímačov, ktoré boli v nových triedach E a S zavedené pod pojmom Mercedes-Benz Intelligent Drive. Tieto systémy redukujú na absolútne minimum také nástrahy premávky, ako sú silné nárazy bočného vetra, mŕtvy uhol alebo nedostatočný odstup. Ešte aj zaparkovanie novej veľkopriestorovej limuzíny bude také jednoduché a pohodlné ako na kompaktnom aute. Asistenčné systémy súčasne zvyšujú komfort a bezpečnosť.
Sériovo je trieda V vybavená systémom, ktorý upozorní na príznaky rastúcej únavy a nepozornosti, a tiež asistentom stabilizácie pri bočnom vetre. Ten dokáže kompenzovať účinok vetra brzdným zásahom na prednom a zadnom kolese na strane, z ktorej vietor fúka.
Medzi ďalšie asistenčné systémy patrí, okrem iných, asistent sledovania mŕtveho uhla, aktívny asistent parkovania, ktorý aktívnymi zásahmi do riadenia a brzdnými zásahmi umožňuje automaticky zaparkovať do pozdĺžnych a priečnych parkovacích miest, 360-stupňová kamera, radarový systém s adaptívnym asistentom brzdenia a asistent sledovania dopravných značiek s funkciou upozornenia na jazdu nesprávnym smerom.

späťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.