Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPeugeotPontiac
PorscheQorosRace of Champ
RenaultRolls RoyceSAAB
SEATShellSkoda
SlovakiaRingsmartSpyker
Ssang YongSubaruSuzuki
TataTatraTesla
ThinkToyotaTrabant
VolkswagenVolvoWiesman
NOVINKY
Systém Car2Go sa osvedčil a pokračuje (08.12.2013)

Pred 5 rokmi zaznel vo vývojárskom stredisku koncernu Daimler v Ulme štartovací výstrel revolúcie v oblasti mestskej mobility: s 50 bielo-modrými autami Smart Fortwo spustil koncern 24. októbra 2008 celosvetovo prvý program požičovne áut, nezávislý na staniciach, ako svoju pilotnú prevádzku pod značkou car2go.
V tejto prvej fáze bol okruh užívateľov ohraničený na zamestnancov prevádzky koncernu Daimler v Ulme. Od spustenia systému car2go prešiel celý trh výrazným vývojom. Car2go je dnes najznámejším a najúspešnejším podnikom v danej oblasti na svete a predstavuje synonymum pre kompletne nový segment.
Presne v čase osláv boli dosiahnuté dva významné míľniky: 500 000 zákazníkov používa vyše 9 000 vozidiel Smart Fortwo, z toho 1 100 s elektrickým pohonom na batérie. V septembri 2013 boli Smarty systému car2go po prvý raz prenajaté viac ako miliónkrát.
S päťnásobným počtom zákazníkov za menej ako pol druha roka sa rast priekopníka a trhového lídra v oblasti krátkodobého prenájmu mestských modelov výrazne zrýchlil. Medzičasom sa každé 2,5 sekundy začína nový prenájom car2go v jednej z lokalít v Európe a severnej Amerike.
Robert Henrich, konateľ spoločnosti Daimler Mobility Services GmbH a zakladateľ systému car2go, spomína: „Keď som krátko po spustení prevádzky v októbri 2008 pozeral z okna kancelárie na rady pred registračným stánkom, mal som veľkú radosť. A keď bolo už po pár dňoch stále ťažšie získať voľné vozidlo, bol som si istý, že môže ísť o niečo významné.“
Jednoduchý a plne automatický spôsob prenájmu, ako aj dostupnosť množstva vozidiel Smart Fortwo v blízkosti zákazníka, ktoré sú kvôli svojej veľkosti a účinnosti ideálne pre riešenie mestskej mobility, boli len dva z faktorov, na ktorých sa zakladal úspech systému car2go. Jasné vystupovanie značky s jednotným usporiadaním a priekopnícka úloha vo vývoji prvého systému typu Free-floating urobili z car2go medzičasom medzinárodné synonymum pre model prenájmu automobilov nezávisle na stanici. Priekopník sa pritom nevníma ako konkurencia ostatných foriem mestskej mobility, akými sú verejná miestna preprava, či taxi služba, ale ako ideálny doplnok k existujúcim systémom. Množstvo kooperačných modelov dáva najavo túto novú formu sieťovej dopravy.
Robert Henrich: „Úspech car2go a pozitívne ohlasy našich zákazníkov nás ešte viac utvrdili v širšom vnímaní mobility. Na trh s mobilitou sa pozeráme komplexným spôsobom a chceme ponúknuť aj mobilitu, ktorú sprístupníme na smartfónoch.“
Domovom inovatívnych služieb mobility je spoločnosť Daimler Mobility Services (DMS), dcérska spoločnosť firmy Daimler Financial Services. Okrem car2go zodpovedá DMS aj za aplikáciu zameranú na mobilitu. S aplikáciou moovel sa môžu používatelia v meste informovať o najlepšom spojení medzi miestami A a B, porovnať si navzájom ponuky verejnej miestnej prepravy, ako aj car2go, taxi služieb, spolujazdy a prenájmu bicykla vzhľadom na časovú náročnosť a náklady. Najmladšou službou DMS je Park2gether, ktorá ako sprostredkovacia platforma spája poskytovateľov parkovacích miest s osobami hľadajúcimi parkovacie miesto. Pilotné pokusy sa rozbehli od 8. októbra v Berlíne a v Hamburgu.
Systém car2go je aktívny v 23 lokalitách v siedmych európskych a severoame-rických štátoch. Prevádzkovateľom dvanástich európskych lokalít v Nemecku, Rakúsku, Taliansku, Holandsku a Veľkej Británii je spoločný podnik car2go Europe GmbH, založený spolu s najväčším prenajímateľom automobilov v Európe, firmou Europcar v roku 2011. Dňa 26. októbra sa ako dvadsiate štvrté mesto pridal Columbus v štáte Ohio, v novembri pribudlo do siete car2go ako číslo 25 kanadské mesto Montreal. V najbližších rokoch bude pokračovať rast tejto služby aj v Európe.späť

Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.