ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Konôpka sa opäť zaskvel v Dubaji 3. miestom (12.01.2014)

Slovenský automobilový pretekár Miro Konôpka štartoval v 24-hodinovke v Dubaji deviaty raz. V kvalifikácii podal výborný výkon a pomohol nemeckému tímu Car Collection Motorsport (jazdil v jeho aute) získať 3. miesto na štarte v triede 997.
V 15-minútovej kvalifikácii sa za volantom Porsche s číslom 45 stihli vystriedať len najrýchlejší jazdci tímu Peter Schmidt a Miro Konôpka. Okrem nich sa počas 24 hodín dostali za volant ešte aj Ingo Vogler, Dr. Wofgang Kemper a Sebastian Kemper.
A práve Miro Konôpka potvrdil svoje bohaté skúsenosti i znalosť tohto okruhu, keď v kvalifikácii dosiahol čas 2:06,144 min. To nemeckému tímu zaručilo 3. miesto na štartovom rošte. Konôpka pritom zdolal aj zvučné mená, napríklad štvornásobného víťaza Porsche Supercupu Patricka Huismana, Poliaka Roberta Lukasa, či Čecha Vladimíra Hladíka.
Miro Konôpka bol po kvalifikácii spokojný: „Som rád, že aj v takej silnej konkurencii som dokázal podať dobrý výkon. Všetci, čo v GT niečo znamenajú, sú v Dubaji. Kvalifikácia síce v 24-hodinových pretekoch nie je až taká dôležitá, ale dobrý výsledok poteší. Uvidíme, čo dokážeme v pretekoch. Moji tímoví kolegovia sú síce trošku pomalší, ale skúsení a spoľahliví, takže sa nám, hádam, v rámci triedy podarí dobrý výsledok.“
Na štarte týchto prvých významných pretekov v sezóne 2014 nechýbali najznámejší jazdci kategórie GT na svete. Jeroen Bleekemolen, Bernd Schneider, Gianmaria Bruni, Toni Vilander, Stefan Mücke, Darren Turner, Emmanuel Collard, Marc Basseng, či Rob Huff.
Piloti nemeckého tímu Car Collection Motorsport 2 v Porsche s číslom 45 sa však veľkým mien nezľakli a v triede 997, určenej pre pohárové Porsche 997 Cup, obsadili výborné 3. miesto! Miro Konôpka sa tak po dvoch rokoch opäť postavil na pódium v čoraz známejších pretekoch 24h Dubai 2014.
Spolu s 51-ročným Slovákom stáli na stupňoch víťazov Nemci Ingo Vogler, Dr. Wofgang Kemper a Sebastian Kemper. Konôpka dokonale potvrdil znalosť tohto okruhu a počas pretekov bol opäť najrýchlejším z tejto posádky. Hoci sa preteky nevyvíjali úplne podľa jeho predstáv a ich Porsche s číslom 45 sa prepadlo po výmenách jazdcov až na 5. miesto, postupne sa Mirovi podarilo dostať späť na tretiu pozíciu. Nad ránom ešte situáciu nemeckému tímu skomplikovala porucha radenia pod volantom (tzv. paddleshift) a jazdci museli radiť rýchlostné stupne klasickou sekvenčnou pákou. Keďže traja z posádky s ňou nemali vôbec žiadne skúsenosti(!), záverečné hodiny pretekov odjazdila len dvojica Konôpka a Sebastian Kemper.
Miro Konôpka bol v cieli spokojný: „Viac sa v tejto zostave naozaj nedalo dosiahnuť. Vyťažili sme z minima maximum. Hoci posádka nebola výkonnostne vyrovnaná, napokon sme sa všetci vyvarovali chýb a to bolo dôležité. Porucha nás veľmi nespomalila a  ja som si aspoň zajazdil viac, než to bolo v pláne,“ potešil sa skúsený pretekár. „Po dvoch rokoch som bol v Dubaji opäť na pódiu, kde sa mi vždy páči. Je jasné, že celkovému tretiemu miestu s vlastným tímom ARC Bratislava, čo sme tu dosiahli v roku 2006, sa to nevyrovná. Ale zdvihol som si opäť chuť do jazdenia a na budúci rok urobím všetko pre to, aby som sa sem vrátil pod hlavičkou ARC Bratislava. Chceme vidieť na stupňoch víťazov opäť slovenskú vlajku!“
V triede 997 zvíťazil poľský tím Lukas Motorsport (Lukas, Ramirez, Lewandowski, Bilinski). V celkovom poradí značka Porsche „vypálila rybník“ favorizovaným Mercedesom, keď zvíťazil švajčiarsky tím Stadler Motorsport s Porsche 997 GT3 R pred majstrami sveta Robom Huffom a Marcom Bassengom.