Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPeugeotPontiac
PorscheQorosRace of Champ
RenaultRolls RoyceSAAB
SEATShellSkoda
SlovakiaRingsmartSpyker
Ssang YongSubaruSuzuki
TataTatraTesla
ThinkToyotaTrabant
VolkswagenVolvoWiesman
NOVINKY
Systém car2go uvítal miliónteho zákazníka (19.12.2014)

V talianskej Florencii uvítal systém car2go celkovo miliónteho užívateľa. Poskytovateľ služieb mobility, vyvinutých spoločnosťou Daimler, sa tak stal celosvetovo najväčším podnikom na prenajímanie vozidiel a potvrdil vedúce postavenie na trhu. Približne 12 500 bielo-modrých malých áut Smart Fortwo absolvovalo od svojho štartu vyše 32 miliónov prenájmov, pričom jazdia v ôsmich krajinách a 30 mestách. Štatistika uvádza, že každých 1,5 sekundy sa začína prenájom vozidla v systéme car2go.
„Systém car2go sa úspešne etabloval ako alternatíva mestskej dopravy a medzičasom patrí v mnohých mestách k obrazu mesta,“ hovorí Bodo Uebber, člen predstavenstva koncernu Daimler AG, zodpovedný za financie a controlling, ako aj Daimler Financial Services, ktorému je car2go organizačne priradený. „V nasledujúcich rokoch budeme naďalej upevňovať naše vedúce postavenie na trhu a rozvíjať car2go v rámci našej rastovej stratégie.“
Je výstižné, že miliónteho člena car2go pozdravili práve vo Florencii. Taliansky trh mal totiž v tomto roku mimoriadne výrazný podiel na úspechu car2go. Približne 1 300 z vozidiel na prenájom sú verzie Smart Fortwo electric drive, poháňané elektrickou batériou. Počas posledného roka sa počet prenájmov strojnásobil.
Milióntym zákazníkom car2go sa stala 44-ročná Eugenia M., ktorú obdarovali počas slávnostného aktu okrem kytice kvetov aj poukazom na 1 000 voľných minút jazdy s car2go. Miliónta zákazníčka skonštatovala: „Car2go je pre mňa a moju rodinu vynikajúca možnosť, ako sa môžeme individuálne mobilne pohybovať po meste, nezávisle od toho, či ide o obchodné termíny alebo o voľný čas. Ekologický Smart Fortwo, ktorý sa dá všade ľahko zaparkovať, ma podnietil, aby som sa zaregistrovala na car2go.“
Systém car2go bude aj v nasledujúcom roku pokračovať vo svojom raste, a pritom stavať na smartfóne ako „kľúčovej technológii“. Už dva týždne sa dajú všetky vozidlá car2go otvárať priamo pomocou aplikácie pre smartfón a po ukončení prenájmu sa plne automaticky uzamknú. Aj v budúcom roku sa rozšíri sieť car2go o ďalšie sídla na nových trhoch.
Ďalšie oblasti pôsobnosti spoločnosti sú, okrem iného, vývoj inovatívnych riešení pri vyhľadávaní a rezervovaní parkovacích miest, ako aj ponúk systému zdieľania vozidiel pre priemyselné autoparky. V polovici roka 2014 odštartovala pilotná prevádzka car2go black, inovatívny spôsob prenájmu vozidla na báze smartfónu v mestách a tiež medzi Berlínom a Hamburgom. Po prvýkrát sa dá prenajať vozidlá Smart Fortwo všade a kedykoľvek za výhodné (minútové) ceny. Vyhľadávanie a rezervovanie áut sa realizuje cez smartfón alebo internet. Samotný prenájom sa vykonáva cez inovatívnu telematickú jednotku vo vozidle.
Car2go funguje od roku 2008. Momentálne je servis dostupný medzinárodne v 30 sídlach. Používanie presahujúce hranice krajín v Európe je možné vďaka aktualizácii konta car2go. Medzičasom bolo 12 500 vozidiel prenajatých jednému miliónu zmluvných zákazníkov už 32 miliónov krát.
Podstatné znaky car2go sú: disponibilita, flexibilita, jednoduchosť a transparentnosť nákladov. Mnohé vozidlá sú rozmiestnené po celom území mesta. Prenájmy s otvoreným koncom a jednosmerné cesty sa môžu vykonávať bez dodatočných nákladov. Plne automatizovaný a jednoducho pochopiteľný postup prenájmu charakterizuje výhodnosť systému. Ten funguje pre klientov bez uzatvárania zmlúv, neplatí sa žiaden mesačný poplatok a neexistuje ani žiadna minimálna doba prenájmu. Vďaka car2go je jazda autom v meste taká jednoduchá ako mobilné telefonovanie.späť

Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.