Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Mercedes Citan Kombi je teraz Citan Tourer (04.11.2015)

Už aj na Slovensku obohacuje ponuku Mercedes­Benz Citan (ako osobné aj nákladné vozidlo), spĺňajúci normu Euro 6. Má novú výbavu za príplatok – od  dvojsedadla pre spolujazdcov cez zabudovaný navigačný systém, až po cúvaciu kameru a strešné okno.
Kompaktný preplňovaný diesel 1,5 l je pre Citan k dispozícii v troch výkonových stupňoch (55 kW/ 75 k; 66 kW/90 k a 81 kW/110 k). S využitím funkcie ECO štart & stop sa spotreba paliva v Citane s dieselovým motorom znižuje (podľa NEFZ) na 4,3 l/100 km. Krútiaci moment auta s benzínovým motorom 1,2 l (84 kW/114 k) dosiahne pri použití funkcie kickdown až 205 Nm (oproti bežným 175 Nm). Zvýšený krútiaci moment (pri prevodových stupňoch dva, tri a štyri) je k dispozícii maximálne 20 sekúnd, čo určite uľahčí predbiehanie a zvýši bezpečnosť jazdy. Pre benzínovú motorizáciu je v ponuke i komfortná šesťstupňová dvojspojková prevodovka 6G­DCT.
Praktickejší a individuálnejší Citan teraz využíva okrem iného prístroje s grafikou, typickou pre značku Mercedes-Benz, v aute je novo navrhnutá páka ručnej brzdy, či držadlo vnútri na zadných výklopných dverách (zjednoduší zatváranie veka a ruky zostanú čisté).
Citan vo verzii ako osobné vozidlo ponúka v dlhom vyhotovení na želanie delené vyklápacie strešné okno s tónovaním. Skriňová dodávka Citan má nové dvojsedadlo pre spolujazdcov s trojbodovými bezpečnostnými pásmi a výškovo nastaviteľnými opierkami hlavy. Nechýba špeciálne pre Citan vyvinutý navigačný systém, obsluhovaný cez dotykovú 3,5­palcovú obrazovku.
Manévrovanie v stiesnených priestoroch uľahčuje nová kamera pri cúvaní (na želanie), aktivovaná zaradením spiatočky.
S mnohými ďalšími zdokonaleniami je Mercedes-Benz Citan teraz ešte príťažlivejší. S novou zvláštnou výbavou od dvojsedadla pre spolujazdcov cez zabudovaný navigačný systém a strešné okno až po cúvaciu kameru je Citan praktickejší a individuálnejší. Jednou zo základných zmien je krok k stupňu čistoty spalín Euro 6.
Všetky dodávky Mercedes-Benz Citan s registráciou ako osobné motorové vozidlo už od júna sériovo spĺňajú stupeň čistoty spalín Euro 6. Od toho istého termínu možno dodávky Citan s registráciou ako nákladné motorové vozidlo na želanie získať s Euro 6, už vyše roka pred povinným legislatívnym zavedením tohto stupňa čistoty spalín.
Citan s dieselovým motorom dosahuje Euro 6 vo všetkých variantoch iba samotnými opatreniami vo vnútri motora a zásobníkovým katalyzátorom NOx. Náročná technika SCR nie je potrebná, preto sa vodiči dodávky Citan nebudú musieť starať o ďalšiu prevádzkovú látku AdBlue.
Prechodom na Euro 6 sa maximálny krútiaci moment všetkých dieselových motorov zvýšil o 20 Nm na hodnoty od 200 Nm do 260 Nm. To znamená citeľné zvýšenie hnacej sily približne o desať percent. Výkon ostáva nezmenený v rozsahu 55 kW (75 k) a 81 kW (110 k).
Ako sme už naznačili, Citan 112 sa dá získať s dvojspojkovou prevodovkou 6G-DCT. Šesťstupňová prevodovka spája hospodárnosť mechanickej prevodovky s komfortom automatiky. Je vybavená dvoma samostatnými spojkami, jednou pre nepárne a druhou pre párne prevodové stupne. Počas jazdy je nasledujúci stupeň už predvolený, medzi otvorením a zatvorením oboch spojok ubehnú iba zlomky sekundy. Bleskurýchle preradenie sa uskutoční takmer bez prerušenia prenosu ťažnej sily a jazdec ho preto sotva pocíti. Jeho prácu okrem toho podporujú aj funkcia plazenia a asistent rozjazdu. Jazdné výkony s dvojspojkovou prevodovkou v porovnaní so zvyčajne radenou šesťstupňovou prevodovkou ostávajú nezmenené.
S novou výbavou na želanie je Citan teraz ešte individuálnejší. Cestu do cieľa ukáže vodičovi nový, špeciálne pre Citan vyvinutý navigačný systém. Zmena je tiež v názve: Citan Kombi sa teraz volá Citan Tourer. Mercedes Citan tak nadväzuje na názvoslovie nového Mercedesu Vito.späťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.