Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenDaciaDodge
DonkervoortEssen EMSEuroNCAP
FerrariFIATFisker
FordFrankfurt2011Geneva2011
GoodyearGumpertHamann
HondaHummerHyundai
InfinitiIVECOJaguar
JeepKiaKoenigsegg
KTMLadaLamborghini
LanciaLand RoverLexus
LincolnLotusMaserati
MaybachMazdaMcLaren
Mercedes-BenzMiniMitsubishi
MorganNissanOpel
PaganiPeugeotPontiac
PorscheRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Nový vietor medzi crossovermi (04.03.2010)

Ako sme avizovali pred ženevským salónom, japonská automobilka Mitsubishi chce poriadne rozvíriť hladinu v kategórii crossoverov. Strategickým posunom od SUV ku crossoverom je Mitsubishi ASX, ktorý predstavuje ostrejšiu alternatívu tradičných osobných áut.
V porovnaní s modelom Outlander je nový kompaktný crossover ASX menší a športovejšie ladený. Na trh v Japonsku ho uviedli vo februári 2010 (pod označením RVR). Do európskej maloobchodnej siete sa dostane na jar roku 2010.
Na rozdiel od konceptu-cX, ktorý Japonci predstavili na autosalóne vo Frankfurte v roku 2007, je ASX dlhší (4,3 m) a má kolmejšie otváranie veka batožinového priestoru – objem kufra je 416 litrov – aby sa dala ľahšie nakladať aj rozmernejšia batožina. Rázvor je 2,67 m (rovnaký má aj Outlander) a predná maska crossoveru ASX v tvare prúdovej stíhačky nesie spoločné črty s modelmi Lancer a Outlander.
Okrem výškovo nastaviteľného volantu teraz pribudlo aj pozdĺžne nastavenie, čo je v prípade značky Mitsubishi novinka a model ASX je prvým vozidlom celého portfólia, ktoré má túto funkciu. Z prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti spomeňme xenónové svetlomety s automatickým nastavením sklonu, systém aktívnej regulácie stability a trakcie, asistent rozjazdu do kopca HSA, protiblokovací brzdový systém ABS, elektronický systém rozdelenia brzdného účinku EBD, núdzový brzdový asistent EBA, systém signalizácie núdzového brzdenia ESS, 7 airbagov (vrátane kolenného pre vodiča) a tak ďalej.
Ako najnovší príspevok k zelenej stratégii spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation je model ASX prvým vozidlom, do ktorého sa montuje úplne nový, celohliníkový vznetový 4-valcový motor s rozvodom DOHC, s priamym vstrekovaním paliva common rail a nízkym dopadom na životné prostredie. Už teraz spĺňa emisnú normu EURO 5. Vyvinuli ho v spolupráci so spoločnosťou Mitsubishi Heavy Industries, pričom tá – okrem iného – poskytla odborné poznatky, získané zo skúseností s konštrukciou priemyselných a lodných vznetových motorov a turbín.







späť











Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk
Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.