Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenDaciaDodge
DonkervoortEssen EMSEuroNCAP
FerrariFIATFisker
FordFrankfurt2011Geneva2011
GoodyearGumpertHamann
HondaHummerHyundai
InfinitiIVECOJaguar
JeepKiaKoenigsegg
KTMLadaLamborghini
LanciaLand RoverLexus
LincolnLotusMaserati
MaybachMazdaMcLaren
Mercedes-BenzMiniMitsubishi
MorganNissanOpel
PaganiPeugeotPontiac
PorscheRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Úspešný motor 1,2 TSI (21.06.2010)

Len niekoľko mesiacov od začiatku produkcie v závode na výrobu motorov a prevodoviek v Mladej Boleslavi zišiel z linky stotisíci motor 1.2 TSI. Na základe vysokého dopytu po tomto agregáte, ktorý je namontovaný v modeloch Fabia, Roomster, Octavia, Yeti a v ďalších modeloch koncernových značiek, vzrástla jeho produkcia na 1 250 kusov denne.
Výroba motora v hlavnom závode značky Škoda bude pokračovať aj v čase nadchádzajúcej celozávodnej dovolenky. Škoda Auto uplatňuje pri výrobe nových motorov TSI súčasný trend tzv. downsizingu, teda znižovanie objemu motora pri zachovaní rovnakého výkonu. Aj štvorvalcové benzínové motory TSI prepĺňané turbodúchadlom poskytujú vysoký výkon, ale zároveň majú nízku spotrebu. Zároveň sa vyznačujú lepším zrýchlením, vyššou maximálnou rýchlosťou a mimoriadne nízkymi emisiami CO2.
Už v predošlom roku zaznamenala spoločnosť Škoda Auto rekordný predaj zážihových motorov so zdvihovým objemom 1.2 l vyrábaných v Mladej Boleslavi (TSI a trojvalec HTP). Dovedna vyrobili 367 880 týchto agregátov, pričom 59,5 % z nich dodali iným koncernovým značkám. Z celkového počtu 571 054 prevodoviek typu MQ 200, ktoré sa vyrábajú v rovnakom závode, dodali do koncernu 55,5 %.
Nový zážihový motor s objemom 1.2 l z rodiny TSI je k dispozícii vo dvoch výkonových variantoch (63 kW a 77 kW), má nízke emisie škodlivín a je vyrobený s použitím materiálov šetrných k prírodným zdrojom. Fabia s motorom 1.2 TSI s výkonom 77 kW a optimalizovanou sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG dosahuje kombinovanú spotrebu len 5,3 l benzínu na 100 kilometrov. Emisie CO2 tvoria 124 g/km.
„Výrobné jubileum je ďalším míľnikom v 110 rokov trvajúcej výrobe motorov v Mladej Boleslavi. Veľký záujem zákazníkov o agregát 1.2 TSI ukazuje, že sme sa s motormi, ktoré majú optimalizovanú spotrebu, vydali správnou cestou," uviedol Reinhard Jung, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto.








späť











Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk
Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.