ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Konôpka majstrom Poľska i Maďarska (07.09.2010)

Slovenský automobilový pretekár Miro Konôpka si do svojej bohatej zbierky môže zaradiť ďalší triumf. Počas víkendu sa stal majstrom Poľska vo vytrvalostných pretekoch automobilov na okruhu. V Poznani sa mu spoločne s Andym Studeničom podarilo vyhrať preteky za volantom Porsche 997 GT3 RSR pred rýchlou dámskou posádkou Karolina Lampel-Czapkova a Michaela Pešková na Renaulte Mégane. Až za touto poľsko-slovenskou dvojicou prišli do cieľa domáci pretekári na Porsche.
Miro tak po titule vo vytrvalostných pretekoch majstrovstiev Zóny strednej Európy (FIA CEZ 2010 Circuit Endurance Trophy) – ktorý potvrdil pódiovým umiestnením v posledných pretekoch na Panoniaringu v Maďarsku – získal vo vytrvalostných pretekoch ďalší triumf.
Vo dvoch krátkych šprintových pretekoch bol Miro Konôpka na 1. a 3. mieste. Ďalší člen tímu ARC Bratislava, jeho syn Matej Konôpka, obsadil 5. a 6. miesto. Poľský titul v šprintoch obhájil domáci jazdec Max Stanco na Ferrari F430, Miro Konôpka skončil v celkovom poradí na  2. mieste.
Posádku ARC Bratislava navštívil v Poznani v boxoch aj Radowan Kordecki, ktorý na nedávnej Cene Slovenska prežil hrôzostrašne vyzerajúcu nehodu svojho Ferrari, pri ktorej utrpel zranenie panvovej kosti a popáleniny 2. a 3. stupňa.  Z nehody si pamätá veľmi málo, bol však šokovaný z konania nemocnice v Dunajskej Strede, kde od neho pýtali akúsi „kartičku“, aby mu mohli po havárii urobiť röntgen. Hoci mu išlo o prežitie...
Keby na neho nedohliadala v Poznani jeho manželka, už by určite sedel v nejakom aute. Musel jej však sľúbiť, že do konca roka dá pretekaniu pokoj. Ale v budúcej sezóne chce štartovať znovu, dokonca už na prvých vytrvalostných pretekoch roka 2011, na 24-hodinovke v Dubaji.